Warsztaty „BEZPIECZNA KOBIETA”

Miniaturka artykułu Warsztaty „BEZPIECZNA KOBIETA”

„Bezpieczna kobieta” to kurs samoobrony dla kobiet. Ma postać cyklicznie organizowanych warsztatów, których celem jest przekazanie fundamentalnych zasad bezpieczeństwa osobistego dla kobiet.

Program „Bezpieczna Kobieta” po raz pierwszy realizowany jest w gminie Firlej przy współpracy z Policją Lubartowską, Komisariatem Policji w Kocku i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Objęty jest Honorowym Patronatem Wójta Gminy Firlej.

10 stycznia 2024 r. na Sali Gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Firleju odbyło się pierwsze spotkanie, inaugurujące cykl warsztatów „Bezpieczna Kobieta”.

Jedną z osób prowadzących spotkania jest pan Marcin Bogusz -doświadczony instruktor systemu walki- Krav Maga a także główny instruktor strzelectwa na strzelnicy Personal-Defence ShootingRange.

Na spotkaniu poruszone zostały elementy samoobrony, takie jak: podstawowe chwyty, kopnięcia, nauka ocena sytuacji i stopnia zagrożenia, zachowanie i postawa w sytuacji kontaktu z napastnikiem, bezpieczna odległość, odpowiedni sposób poruszania się, podstawowe formy obrony przed nagłym atakiem. Wszystkie panie niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia z samoobrony, które odbędą się w następną środę 17 stycznia, również na sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Firleju.

Data dodania: 11.01.2024 15:42

Kategorie: #aktywnyfirlej