Warsztaty „BEZPIECZNA KOBIETA” cz. 5

Miniaturka artykułu Warsztaty „BEZPIECZNA KOBIETA” cz. 5

W czwartek 8 lutego 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Firleju odbyło się finałowe spotkanie warsztatów z cyklu „Bezpieczna Kobieta” Firlej 2024 . Kursantki szkoliły się już 5 raz. Warsztaty prowadzone są w ramach współpracy z Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie oraz Komendą Policji w Kocku. Tym razem gościem specjalnym w Firleju był trener z firmy Personal-Defence. Poprowadził on bardzo interesujący wykład z psychologii przetrwania. Opowiedział o psychologicznych aspektach przetrwania min.: mechanizmach reakcji na stres, korzystnych i niekorzystnych efektach procesów myślowych w sytuacjach krytycznych.

Co się dzieje, gdy stawiamy czoła zdarzeniom nagłym, zaskakującym, nigdy wcześniej nie doświadczanym? Czy jest jakiś sposób na wyjście obronną ręką, gdy nasze życie jest zagrożone? Czy w sytuacjach krytycznych możemy zawsze polegać na naszej wiedzy i doświadczeniu?

Świadomość sytuacyjna to zdolność przewidywania tego, co najprawdopodobniej wydarzy się w przyszłości. Jej rozwój zwiększa szanse na przetrwanie nawet w najniebezpieczniejszej sytuacji. Świadomość sytuacyjna to bardzo przydatna zdolność adaptacyjna, szczególne w sytuacji zagrożenia.

Po wykładzie kolejnym puntem spotkania, bardzo radosnym i najbardziej wyczekiwanym było wręczenie uczestniczkom certyfikatów ukończenia warsztatów „Bezpieczna kobieta”, koszulek, upominków oraz podziękowań dla organizatorów, sponsorów akcji i podmiotów zaangażowanych w realizację warsztatów.

Na uczestników spotkania czekał wyśmienity poczęstunek przygotowany przez Agroturystykę „Świerkowe Zacisze” z Firleja i słodkości upieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Firleju „Fajne Babki”.

Największe podziękowania skierowane są oczywiście w stronę głównych bohaterek, czyli Pań uczestniczących w wydarzeniu; za aktywną postawę, wytrwałość, chęć posiadania fachowej wiedzy i dążenie do samorozwoju.

Dla Komendanta Policji w Kocku pana Marka Tarczyńskiego oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie pana Sylwestra Goławskiego złożone zostały podziękowania za przeprowadzenie akcji „Bezpieczna Kobieta” Firlej 2024, współpracę i aktywny udział funkcjonariuszy.

Podziękować należy trenerowi Marcinowi Boguszowi za przeprowadzenie akcji i zaangażowanie, trenerowi z firmy Personal Defence, Druhom OSP w Firleju, KGW z Firleja „Fajne Babki” oraz sponsorom wydarzenia: Agencji Ubezpieczeniowej UNILINK Anna Cieniuch oraz Agroturystyce „Świerkowe Zacisze”.

Warsztaty odbyły się pod Patronatem Wójta Gminy Firlej.

Data dodania: 09.02.2024 10:48

Kategorie: #aktywnyfirlej