Warsztaty „BEZPIECZNA KOBIETA” cz. 2

Miniaturka artykułu Warsztaty „BEZPIECZNA KOBIETA” cz. 2

W środę 17 stycznia 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Firleju odbyły się kolejne warsztaty z cyklu: „Bezpieczna Kobieta”.

Tym razem Panie poznały i ćwiczyły elementy samoobrony w sytuacji napadu i zagrożenia duszeniem. Spotkanie prowadził pan Marcin Bogusz, obecni byli również przedstawiciele Policji. Panika, chaos, pośpiech, które pojawiają się w sytuacji zagrożenia, nigdy nie są dobrymi doradcami. Kiedy pojawiają się: uczucie bezsilności, obezwładniającego strachu, bezbronności, ciężko jest jest prawidłowo zareagować i skutecznie się bronić. Jednak to zachowanie zimnej krwi jest gwarancją logicznego myślenia, szczególnie w nieznanym miejscu, w tłumie.

Dynamika tłumu i zachowanie w tłumie to jedno z kolejnych zagadnień poruszonych na spotkaniu. Podczas niebezpiecznej sytuacji zewnętrzne bodźce napływają wówczas z dużą, niekontrolowaną siłą, sprawiając, że bardzo szybko może dojść do zagrożenia życia, zdrowia czy naruszenia porządku publicznego. Panika i masowa histeria mogą zaburzyć najbardziej spokojne i bezpieczne zgromadzenie, stąd potrzeba wyrobienia odpowiednich reakcji.

Następne warsztaty odbędą się już za tydzień 24 stycznia. Kursantki spotkają się o godz. 19:00 w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Firleju i będą poznawać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Data dodania: 18.01.2024 12:30

Kategorie: #aktywnyfirlej