OSP w Serocku w KSRG

Miniaturka artykułu OSP w Serocku w KSRG

W piątek 19 stycznia 2024 r. w Świetlicy Wiejskiej w Serocku odbyło się uroczyste wręczenie Decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu OSP Serock do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele Gminy Firlej: Grzegorz Siwek – Wójt Gminy Firlej oraz Iwona Wojtak – Skarbnik Gminy Firlej, Radosław Janczara – Przewodniczący Rady Gminy, Zarząd i Druhowie OSP w Serocku, przedstawiciele PSP, jednostek OSP z terenu gminy Firlej oraz mieszkańcy wsi.

Po uroczystym przemówieniu Zastępca Komendanta PSP w Lubartowie st. kpt. Michał Mazur wręczył na ręce Prezesa OSP w Serocku Grzegorza Bielewskiego decyzję o włączeniu tutejszej jednostki do KSRG .

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy funkcjonuje w Polsce od 1995 roku. Celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze, które zgodziły się dobrowolnie współdziałać.

Włączenie w struktury KSRG to wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla OSP w Serocku ale także nowe obowiązki, wyzwania i zadania operacyjne na terenie naszej gminy.

Data dodania: 23.01.2024 11:18

Kategorie: #aktywnyfirlej, Aktualności