I Tenisowy Memoriał Leona Filipka

Miniaturka artykułu I Tenisowy Memoriał Leona Filipka

„Nie umiera ten kto pozostaje w sercach i pamięci bliskich”

I Memoriał Leona Filipka przeszedł do historii. W dniu 26 stycznia 2024 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Skromowskiej odbył się turniej tenisa stołowego zorganizowany w celu uczczenia pamięci Leona Filipka – pasjonata sportu, sędziego sportowego, założyciela, wieloletniego prezesa i aktywnego działacza klubu LUKS Kłos Wola Skromowska (lata 1972-2023).

Organizatorami wydarzenia byli: Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „KŁOS” Wola Skromowska oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Skromowskiej. Turniej objęty został Honorowym Patronatem Wójta Gminy Firlej.

Ogromny szacunek oraz uznanie w środowisku sportowym to wartości, na które Prezes Leon Filipek bezinteresownie pracował przez ponad 50 lat. Człowiek, który poprzez sport brał czynny udział w wychowywaniu kilku pokoleń dzieci i młodzieży. Wystarczyło, że ktoś raz zapisał się na listę startową zawodów sportowych w pamięci pana Leona pozostał już na zawsze. Sportowe serce Prezesa najmocniej biło dla nas członków oraz zawodników Kłosa, ale zawsze doceniał pracę oraz rozwój reprezentantów innych klubów. Nie mogło więc zabraknąć chętnych, którzy od momentu powstania inicjatywy Memoriału aktywnie przyczynili się do realizacji tej wspaniałej imprezy. Byli oraz obecni zawodnicy i członkowie klubu LUKS „Kłos”, rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły, bliscy znajomi oraz najbliższa rodzina Leona Filipka wszyscy pod okiem Dyrektora Pana Pawła Dobka wywiązali się ze swoich zadań i na godzinę 16:00 w dniu 26 stycznia 2024 wszystko było gotowe.

Otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Skromowskiej pan Paweł Dobek. W kilku ciepłych zdaniach wyjaśnił najmłodszym uczestnikom, jaki jest cel turnieju i jak ważna jest pamięć po kimś kto wiele lat temu rozpoczął przygodę ze sportem w naszej miejscowości.

Następnie głos zabrał Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego pan Dariusz Wierzchowski, który odniósł się do działalności sportowej i współpracy ze związkiem.

Sędzią głównym turnieju był pan Mariusz Baranowski, w przeszłości reprezentował on barwy Kłosa, także wypowiedział się na temat wieloletniej współpracy z Leonem Filipkiem.

Gościem Honorowym podczas Memoriału była pani Marianna Filipek wraz z córkami panią Agnieszką Bazak i panią Martą Filipek-Kołpak.

Potwierdzeniem tych wszystkich ciepłych słów pod adresem osoby Leona Filipka była ogromna frekwencja w postaci 116 uczestników. Pojawili się przedstawiciele wielu klubów sportowych, którzy w miłej sportowej atmosferze uczcili pamięć po zmarłym. O godzinie 18:00 po zakończeniu rywalizacji w kategorii Skrzat i Żak uczestnicy turnieju udali się na zewnątrz, gdzie po uroczystym przemówieniu pana Pawła Dobka pani Marianna wraz z córkami i przedstawicielami Gminy Firlej -Wójtem panem Grzegorzem Siwkiem oraz Sekretarz panią Katarzyną Brzozowską dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi i odsłonięcia tablicy upamiętniającej. Następnie pani Marta Filipek-Kołpak odczytała biografię swego taty, po czym wszyscy wrócili do rywalizacji sportowej, która zakończyła się po północy. Był czas na sport, był czas na opowiadania i wspomnienia oraz licytację pamiątkowej koszulki. W trakcie trwania zawodów głos zabrał Krzysztof Tkaczyk sympatyk sportu wieloletni przyjaciel pana Leona, który przytoczył kilka wspólnych historii sportowych. Po zakończeniu każdej z sześciu kategorii wiekowych wręczenia pamiątkowych medali, dyplomów i pucharów dokonali Dyrektor Szkoły pan Paweł Dobek wraz z Wójtem Gminy Firlej panem Grzegorzem Siwkiem oraz Sekretarz Gminy Firlej panią Katarzyną Brzozowską.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Skrzaci:

1-Polak Filip

2-Polak Mieszko

3-Lato Franciszek

Żacy:

1-Król Nikola

2-Kosik Błażej

3-Borzęcka Antonina

Młodzicy:

1. Gozdal Jakub

2. Lipski Albert

3. Czajka Angelika

Szkoła Średnia:

1.Czajka Dawid

2.Sosik Marcin

3.Trochim Anna

Wychowankowie:

1. Szymanek Bartłomiej

2.Drewienkowski Radosław

3.Siwek Krzysztof

Open:

1.Szymanek Bartłomiej

2. Włodarczyk Tomasz

3. Baran Roman

Obowiązkiem Zarządu klubu Luks KŁOS Wola Skromowska oraz wszystkich sympatyków sportu w lokalnym środowisku jest kontynuowanie tej wspaniałej tradycji, którą w 1972 rozpoczął Prezes Leon Filipek.

Data dodania: 29.01.2024 12:45

Kategorie: #aktywnyfirlej, Aktualności