Obchody 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja – fotorelacje

Miniaturka artykułu Obchody 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja – fotorelacje

W dniu dzisiejszym odbyły się uroczyste obchody z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Rozpoczęły się one od występu dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Skromowskiej, który poprzedził uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną przez ks. proboszcza Antoniego Buczyńskiego w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Firleju. Następnie poczty sztandarowe OSP oraz szkół z terenu naszej gminy przemaszerowały wraz z uczestniczącymi w obchodach mieszkańcami i gośćmi pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego w parku w Firleju, gdzie odbyła się druga część występu artystycznego a także nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem przez delegację samorządową oraz delegacje szkolne z dyrektorami na czele. Uroczystości zwieńczyło złożenie kwiatów w pozostałych miejscach pamięci z terenu Gminy Firlej przez delegację samorządową z Wójtem Gminy Dawidem Tarnowskim na czele.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym podczas uroczystości, zarówno osobom zaangażowanym w organizację, księżom, delegacjom reprezentującym, pocztom sztandarowym jak i przybyłym mieszkańcom oraz gościom. Dziękujemy również szczególnie dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Skromowskiej za tak pięknie przygotowaną część artystyczną, która z pewnością przypomniała nam najważniejsze wydarzenia tego historycznego dnia oraz wprowadziła w jego klimat.

Dla wszystkich, którzy nie mogli tego dnia być z nami, jak i również na pamiątkę, zamieszczamy fotorelację z tego wydarzenia.

Data dodania: 03.05.2023 15:29

Kategorie: Aktualności