Konkurs „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu ECO”

Miniaturka artykułu Konkurs „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu ECO”

17 marca 2024 r. w Rezydencji w Szczerym Polu w Bystrzycy Nowej odbył się półfinał konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu Eco”. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. W zmaganiach wzięło udział ponad 70 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego, świdnickiego.

Powiat lubartowski reprezentowało 14 kół, natomiast Gminę Firlej: Koło Gospodyń Wiejskich „Magnolia” w Serocku i KGW „Królowe Życia” z Przypisówki.

Gospodarzami wydarzenia byli pan Zdzisław Szwed – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego oraz pani Ewa Szałachwiej – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Panie rywalizowały w dwóch kategoriach:

„Zamknięte w słoiku” oraz „Danie Mięsne”.

Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, gdyż stoły uginały się od różnorakich przysmaków i dań popisowych, pięknych dekoracji i ozdób.

Podczas degustacji i oczekiwania na werdykt komisji konkursowej uczestnicy wydarzenia mieli możliwość uczestniczyć w pokazie kulinarnym „Eco warsztaty” pani Katarzyny Gubały i prelekcji pani Natalii Pawelec na temat mediów społecznościowych oraz pana Dariusza Goszczyńskiego, który opowiadał o produktach regionalnych.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół ludowy: „Po naszemu”.

Laureatem I miejsca i nagrody w powiecie lubartowskim w kategorii „Zamknięte w słoiku” zostało KGW „Królowe Życia” z Przypisówki za Galaretkę Porzeczkową, zaś KGW „Magnolia” z Serocka zdobyło wyróżnienie i nagrodę w kategorii: „Danie mięsne” za Domowe Mięso w Słoiku.

Serdecznie Paniom gratulujemy i cieszymy się, iż Wasza ciężka praca została doceniona.

KGW Królowe Życia i KGW „Magnolia” w Serocku składamy serdeczne podziękowania za Waszą działalność, za ogromne zaangażowanie w życie kulturalne i artystyczne, za ogromny wkład w kultywowanie tradycji i promowanie walorów Naszej Małej Ojczyzny – Gminy Firlej.

Data dodania: 18.03.2024 15:25

Kategorie: #aktywnyfirlej, Aktualności