Firlejowski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Miniaturka artykułu Firlejowski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

17 grudnia od godz. 10:00 Park w Firleju był pełen atrakcji na Firlejowskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Rozbrzmiały kolędy.

Panie z KGW z terenu Gminy Firlej zachwyciły pomysłami. Świąteczne stoiska wabiły wigilijnymi smakami i bożonarodzeniowymi dekoracjami. Na straganach do nabycia były: rękodzieło, przepiękne ozdoby świąteczne, wyroby wędliniarskie, pierogi z kapustą, uszka z grzybami, słodycze, cudownie zdobione pierniki, pyszne ciasta, grzane wino czy ciepłe dania. Koła Gospodyń Wiejskich były sercem Firlejowskiego Jarmarku. Prace swoich Wychowanków zaprezentował również Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Firleju.

W organizację Firlejowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego zaangażowała się cała również społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Skromowskiej. Nauczyciele i dzieci, którzy wykonali ozdoby świąteczne, a także rodzice, którzy przygotowali smakowite wypieki.

Uczestnikom Jarmarku czas umilały kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci ze szkół w Firleju, Przypisówce i Nowym Antoninie, wprowadzając Nas w cudowny bożonarodzeniowy nastrój.

Do Firleja na Jarmark przybył z dalekiej Laponii sam Święty Mikołaj z koszem pełnym słodkości.

Natomiast panie z Biblioteki w Firleju prowadziły warsztaty plastyczne. Dzieci mogły zrobić własnoręczne ozdoby, które potem zawiesiły na choince. Było świątecznie i klimatycznie.

Składam gorące podziękowania wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich uczestniczących w Jarmarku, SOSW w Firleju, młodym artystom ze szkół w Firleju, Przypisówce, Nowym Antonie, Gminnej Bibliotece Publicznej w Firleju, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Woli Skromowskiej, mieszkańcom Gminy Firlej oraz naszym Gościom, którzy zdecydowali się spędzić z nami ten niedzielny wspaniały dzień.

Data dodania: 28.12.2023 09:25

Kategorie: #aktywnyfirlej