Eliminacje gminne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

Miniaturka artykułu Eliminacje gminne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 19 marca 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Firleju odbyły się eliminacje gminne Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje otworzyła Sekretarz Gminy Firlej Katarzyna Brzozowska, życząc uczestnikom powodzenia w konkursie. Turniej skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Firlej.

Ten trudny konkurs nie ma już tajemnic przed uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Skromowskiej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Firleju i Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Antoninie.

Do etapu gminnego przystąpiło 33 osoby w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-IV i klasy V-VIII szkoły podstawowej.

Uczniowie napisali test z zakresu wiedzy pożarniczej, następnie osoby z największą ilością punktów z testu przystąpiły do etapu ustnego. Łączna suma uzyskanych punktów pozwoliła wyłonić laureatów. W komisji konkursowej zasiedli zaproszeni goście: Komendant Gminny Radosław Czubacki, reprezentujący jednocześnie Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, Druh Kamil Kubicki z OSP w Nowym Antoninie oraz Druh Radosław Janczara z OSP w Przypisówce.

W kategorii wiekowej I-IV zdobywcą I-go miejsca jest Adam Przystupa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Antoninie,

II miejsce zajął Dominik Rogala, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Skromowskiej, natomiast III miejsce na podium należy do Leny Marzec ze szkoły w Nowym Antoninie.

W kategorii wiekowej V-VIII najlepszymi okazali się:

I miejsce zdobył Hubert Rydzio z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Firleju, należący jednocześnie do MDP,

II miejsce zdobyła Maja Mitura ze szkoły z Woli Skromowskiej, zaś III miejsce Oliwia Rybak ze szkoły w Firleju, należąca do MDP w Firleju.

Nagrody i dyplomy wręczył uczestnikom turnieju Wójt Gminy Firlej Grzegorz Siwek.

Zdobywcy pierwszych miejsc – Adam Przystupa i Hubert Rydzio będą reprezentować Gminę Firlej na eliminacjach powiatowych w Lubartowie w dniu 11 kwietnia.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy ogromnej wiedzy, dziękujemy serdecznie za duże zainteresowanie konkursem, zwycięzcom gratulujemy miejsc na podium, zaś laureatom eliminacji gminnych życzymy dużo sił i powodzenia w dalszych zmaganiach na etapie powiatowym.

Data dodania: 19.03.2024 15:15

Kategorie: #aktywnyfirlej, Aktualności