Firlejowski Kiermasz Wielkanocny

Miniaturka artykułu Firlejowski Kiermasz Wielkanocny

W Niedzielę Palmową 24 marca 2024 r. w parku w Firleju odbył się Kiermasz Wielkanocny.

Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Firlej zaprezentowały własne stoiska handlowe z pisankami, palmami wielkanocnymi, różnorakim rękodziełem, wędlinami, wypiekami domowymi i wieloma innymi smakowitościami.

Uwagę przyciągały oryginalne i misternie wykonane świąteczno-wiosenne, kolorowe ozdoby. W Kiermaszu Wielkanocnym uczestniczył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Firleju, który zaprezentował prace swoich wychowanków. Uczniowie SOSW zachwycili także pięknym, wzruszającym występem taneczno-muzycznym, pt: „Laleczka z saskiej porcelany”.

Tradycyjnie pieczony chleb – prawdziwie polski na zakwasie, można było nabyć na stoisku Pani Elżbiety Zdunek z Sobolewa.

Mieszkańcy chętnie odwiedzali stragany.

Dzieci z entuzjazmem szukały wielkanocnych jajeczek ukrytych z zakątkach firlejowskiego parku.

To przedświąteczne spotkanie służy kultywowaniu świątecznych tradycji, budowaniu wspólnoty mieszkańców i poczucia tożsamości.

Ideą wydarzenia jest także zwrócenie uwagi na prace lokalnych rękodzielników, Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich, uczniów tutejszych szkół, na tradycyjnie przygotowywane ozdoby czy wyroby spożywcze.

Bardzo dziękujemy Mieszkańcom, Gościom, wszystkim uczestnikom wydarzenia, a w szczególności KGW i pozostałym wystawcom z naszej gminy za to, że spędzili tę niedzielę z nami, dzieląc się dobrocią i wspaniałą przedświąteczną atmosferą.

Data dodania: 25.03.2024 10:34

Kategorie: #aktywnyfirlej, Aktualności