4. Edycja konkursu plastycznego pn. Lubelskie Pięknieje

Miniaturka artykułu 4. Edycja konkursu plastycznego pn. Lubelskie Pięknieje

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w 4. edycji konkursu plastycznego pn. Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę.

Konkurs ten kierujemy do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego, a jego celem jest rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci oraz popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej, której tematem będą zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu Uczestnika, dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Technika pracy plastycznej jest dowolna, wszystko zależy od indywidualnej inwencji. Jest to dobra okazja do oderwania się od ekranu komputera czy smartfona i pobudzenia kreatywności.
W ramach konkursu można wykonać prace plastyczne w formacie A3, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi, np.: rysowanie kredkami ołówkowymi, pastelami olejnymi, malowanie farbami, wyklejanie, itp. (z wyłączeniem prac przestrzennych).

W każdej z kategorii Jury konkursowe wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, w tym m.in. bilety i vouchery upominkowe do wykorzystania w miejscach dofinansowanych z Funduszy Europejskich w województwie lubelskim.

Zachęcam do udziału wszystkich chętnych. Na prace czekamy do 30 czerwca 2023 r.

Jury Konkursu nagrodzi laureatów w II kategoriach konkursowych, tj.:

W kategorii klasy I-IV:
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce

W kategorii klasy V-VIII:
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce

Dodatkowo Jury przyzna także po 10 wyróżnień w obu kategoriach, tj. w sumie 20 równorzędnych nagród rzeczowych. Przewidywane jest także uroczyste i oficjalne wręczenie ww. nagród w październiku br., jednak czas i forma może ulec zmianie.

Konkurs wpisuje się w tegoroczne obchody X – jubileuszowej – edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowana jest co roku, by pokazać, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach, zmieniły środki unijne.

Organizatorem konkursu jest Departament Zarządzania Programami Regionalnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. W przypadku pytań proszę o kontakt z Oddziałem Komunikacji i Promocji pod numerem telefonu 81 44 16 770 oraz e-mailowo: patrycja.kowalik@lubelskie.pl i adrianna.iwan@lubelskie.pl.

Regulamin oraz załączniki poniżej.

Regulamin
Karta zgłoszeniowa
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda na wykorzystanie wizerunku

Data dodania: 18.04.2023 08:42

Kategorie: Aktualności