miniatura   W dniu 16.04.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Firleju reprezentowali powiat lubartowski w Rejonowych Drużynowych Biegach Przełajowych, które były rozgrywane w Rykach. W zawodach uczestniczyło cztery nasze drużyny ( trzy ze szkoły podstawowej i jedna z gimnazjum).

Nasi zawodnicy po raz kolejny osiągnęli znaczne sukcesy. Reprezentacja chłopców rocznik 2007 i młodsi zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej, chłopcy rocznik 2005/06 zajęli drugie miejsce, dziewczęta z tego samego rocznika zajęła wysokie czwarte miejsce, a chłopcy z Gimnazjum uplasowali się na trzecim miejscu.
Zawody w Rykach były eliminacjami do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Tomaszowie Lubelskim. Do tych finałów zakwalifikowały się dwie drużyny chłopców - rocznik 2005/06 i 2007 i młodsi. Gratulujemy dotychczasowych i życzymy kolejnych sukcesów zawodnikom uczestniczącym w finałach wojewódzkich w Tomaszowi Lubelskim.
Drużyny w Rejonowych Drużynowych Biegach Przełajowych występowały w następujących składach:


I miejsce chłopcy - 2007 i młodsi (Borkowski Krystian, Klepka Michał, Kożuch Miłosz, Małyska Dominik, Mitura Jakub, Marzęta Jarosław, Janczara Gabriel)
II miejsce chłopcy - 2005/2006 (Grądek Franciszek, Jasiorski Adrian, Kozdroń Paweł, Woliński Kamil, Marzec Bartek, Hanuszek Bartek)
III miejsce chłopcy - gimnazjum (Stefański Krzysztof, Marzec Arek, Woliński Krystian, Flisiak Filip, Rogala Kacper, Gajda Patryk, Kozdroń Karol)
IV miejsce dziewczęta - 2005/2006 (Rola Wiktoria, Tutkaj Gabriela, Flisiak Amelia, Golak Oliwia, Sowa Julia, Dudzik Natalia)