miniatura   W niedzielę 13 sierpnia na obiektach sportowych Ośrodka Wypoczynkowego „Plaża Firlej” rozegrany został turniej siatkówki plażowej o puchar Wójta Gminy Firlej. Pomimo deszczowego poranka i niezbyt sprzyjającej pogody, do turnieju zgłosiły się łącznie 24 pary, które rywalizowały w dwóch kategoriach.

W pierwszej kategorii, spotkali się ze sobą mężczyźni, którzy po rozlosowaniu kolejności spotkań zagrali łącznie 30 meczów, w systemie brazylijskim. Wszystkie mecze z wyjątkiem finału były rozegrane do jednego wygranego seta do 21 punktów. Mecz finałowy rozgrywany był do dwóch wygranych setów do 21. Był to najbardziej wyrównany i widowiskowy mecz w ciągu całego turnieju.
Pierwszy set padł łupem pary Bartkiewicz/Gontarz, którzy tego dnia byli dobrze dysponowani i do tego etapu nie przegrali żadnego pojedynku. W drugim secie wygrała para Batory/Cholewa tym samym doprowadzając do tie-breaka. W ostatnim secie turnieju poniesieni zwycięstwem w poprzedniej partii oraz wsparciem grupy kibiców Kamil Batory i Leszek Cholewa kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i triumfowali w całym turnieju!

KATEGORIA: MĘŻCZYŹNI

1.     Kamil Batory/ Leszek Cholewa
2.     Mateusz Bartkiewicz/ Krzysztof Gontarz
3.     Piotr Krysiak/ Arkadiusz Wilkos
4.     Paweł Fiutka/ Damian Skubisz
5-8.  Albert Dąbkowski/ Damian Dąbkowski
       Artur Oniszko/ Marcin Puchacz
       Mateusz Bury/ Piotr Szafrański
       Kamil Szubarczyk/ Maciej Cieślak
9-12.Marek Zglejszewski/ Piotr Kaliński
       Grzegorz Furtak/ Piotr Mazurek
       Krystian Denko/ Cezary Stanisławski
       Karol Aftyka/ Emil Witaszka
14-16.Jakub Waga/ Maciej Grzegorczyk
       Dawid Marzec/ Mateusz Robak
       Robert Gryczan/ Patryk Greguła
       Michał Suski/ Jacek Sobiesiak

W kategorii Open, rywalizowały pary mieszane oraz kobiece. Do tej kategorii zgłosiło się 8 par, które również po losowaniu kolejności, rozegrały 14 spotkań systemem brazylijskim. W kategorii Open bezkonkurencyjna okazała się para Oliwia Kosmowska oraz Rafał Wójcik, którzy nie przegrali żadnego meczu.

KATEGORIA: OPEN

1.    Oliwia Kosmowska/ Rafał Wójcik
2.    Kamila Smyk/ Karol Kosior
3.    Emilia Chudzik/ Karol Całka
4.    Lilianna Tomaszewska/ Paweł Kulpa
5-8. Aleksandra Wójtowicz/ Paweł Kaznowski
      Joanna Skiba/ Michał Dobrzyński
      Patrycja Sowisz/ Mateusz Mitura
      Emilia Bury/ Elwira Komorowska

Po rozegraniu wszystkich spotkań nastąpiło nagrodzenie najlepszych par.

Sędziami zawodów byli Piotr Zglejszewski i Łukasz Kanadys, natomiast w organizację turnieju zaangażowani byli członkowie Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu – wolontariusze: Klaudia Kowalczyk, Kamila Smyk oraz Leszek Cholewa.

Po zakończeniu meczów finałowych odbyło się uroczyste posumowanie turnieju oraz wręczenie nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Firlej oraz Stowarzyszenie. Nagrody wręczali Zastępca Wójta Pan Dariusz Firczuk oraz prezes Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu, Pan Piotr Zglejszewski. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w turnieju otrzymali medale natomiast najlepsze pary otrzymały okazałe puchary oraz drobne nagrody rzeczowe.

Organizatorzy serdecznie dziękują Ośrodkowi Wypoczynkowemu „Plaża Firlej” za udostępnienie obiektów sportowych, Klaudii Kowalczyk za prowadzenie protokołu zawodów, Leszkowi Cholewie za udostępnienie piłek niezbędnych do rozegrania turnieju oraz przede wszystkim Wójtowi Gminy Firlej Panu Sławomirowi Cieszko, za okazane wsparcie oraz objęcie patronatem turnieju.