Gminny Dzień Dziecka

Miniaturka artykułu Gminny Dzień Dziecka

2 czerwca 2024 r. najmłodsi mieszkańcy naszej gminy uczestniczyli w obchodach Gminnego Dnia Dziecka.

Plany imprezowe nieco pokrzyżowała pogoda, a dokładnie deszcz, który wprawdzie długo wyczekiwany przez wszystkich, pojawił się w najmniej pożądanym momencie. Jednak deszczowa pogoda nie była przeszkodą w dobrej zabawie z okazji dziecięcego święta .

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: wata cukrowa, popcorn, dmuchańce, ogromna zjeżdżalnia, malowanie twarzy, modelowanie balonów, puszczanie baniek, zabawy z wodzirejem, konkursy z nagrodami, lody oraz przejażdżka kucykami. Mimo, iż występy artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej zostały przełożone na późniejszy termin, przybyłe dzieciaki, oczywiście po poprawie pogody, królowały na scenie, co z pewnością dostarczyło im wiele pozytywnych wrażeń. Dzięki uprzejmości Druhów z OSP w Firleju i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Komisariatu Policji w Kocku oraz Referatowi Gospodarki Komunalnej dzieci dowiedziały się wygląda praca ich praca oraz jakim sprzętem posługują się na co dzień. Na wszystkich uczestników czekały jak zawsze smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Najmłodsi mogli uczestniczyć w edukacyjnych warsztatach zielarskich przygotowanych przez KGW „Magnolia” z Serocka.

Organizatorem dzisiejszej imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna w Firleju, przy współudziale Urzędu Gminy. Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Firlej oraz Państwa Radnych najmłodsi mogli cieszyć się słodkościami i prezentami.

Mamy nadzieję, iż Gminny Dzień Dziecka sprawił radość wszystkim uczestnikom, a w największej mierze głównym bohaterom wydarzenia, naszym pociechom.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia, sponsorom i darczyńcom.

Data dodania: 03.06.2024 13:20

Kategorie: #aktywnyfirlej, Aktualności