Darmowa pomoc psychologiczna dla mieszkańców powiatu lubartowskiego

Miniaturka artykułu Darmowa pomoc psychologiczna dla mieszkańców powiatu lubartowskiego


 
Mieszkańcy powiatu lubartowskiego mogą teraz bezpłatnie uzyskać wsparcie psychologiczne w ramach dedykowanej dla nich grupy, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Projekt jest wynikiem współpracy powiatu lubartowskiego oraz dobroczynnej Fundacji ADRA Polska.

 

Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec powiatu potrzebujący wsparcia i chcący zadbać o swoją kondycję psychiczną, w szczególności osoby walczące z uzależnieniami.

 

Aby ułatwić rejestrację i korzystanie z portalu, uruchomiona została specjalna infolinia. Mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy telefonicznej w sprawach technicznych pod nr. tel. 790 796 718 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

 

Do kogo skierowana jest pomoc?

GrupaWsparcia.pl to platforma pomocy online, która pozwala na w pełni anonimowe, bezpłatne oraz bezpieczne korzystanie ze wsparcia psychologicznego. Została stworzona z myślą o osobach, które poszukują wsparcia w kryzysowych sytuacjach życiowych, np. zmagających się z uzależnieniem od alkoholu lub innych środków, współuzależnieniem bądź też z samotnością, problemami natury psychologicznej czy żałobą.

 

Pandemia oraz przedłużająca się izolacja społeczna odcisnęły piętno na kondycji psychicznej Polaków. Psychologowie już w tej chwili alarmują, że coraz więcej osób zmaga się z problemami natury psychicznej, a według prognoz – sytuacja będzie się tylko pogarszać. Wiele osób częściej niż dotychczas zaczęło też sięgać po alkohol. Natomiast osoby, które wcześniej podjęły walkę z nałogiem, często z dnia na dzień zostały bez wsparcia, mityngów i musiały sobie poradzić z tym problemem same. Nie wszystkim się to udało. Fundacja ADRA Polska we współpracy z powiatem lubartowskim postanowiła więc wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców w tym szczególnym czasie. Z pomocy może skorzystać każda osoba potrzebująca wsparcia, chcąca wytrwać w walce z nałogiem bądź też dopiero ją podjąć, ale również osoby chcące zadbać o swoją kondycję psychiczną – podkreśla Katarzyna Wojtachnio z Fundacji ADRA Polska.

 

Jak działa platforma?

Na platformie można bezpłatnie i całkowicie anonimowo – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy – podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne. Po zalogowaniu się użytkownik może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości. Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim. W dedykowanej grupie dla mieszkańców powiatu lubartowskiego dla użytkowników dostępna jest pomoc doświadczonego psychoterapeuty współpracującego z Fundacją ADRA Polska.

 

GrupaWsparcia.pl dzięki swojej formie daje możliwość podzielenia się problemami bez względu na porę dnia i miejsce – wystarczy dostęp do Internetu. Zawsze można dodać wpis, sprawdzić historię walki z nałogiem lub też napisać do wybranej osoby. Dzięki możliwości organizowania spotkań można umawiać się z członkami danej grupy wsparcia na zaplanowane rozmowy głosowe.

 

Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowany jest również samouczek, z którego warto skorzystać, aby poznać najważniejsze możliwości portalu.

 

Data dodania: 13.08.2021 07:46

Kategorie: Aktualności