Bezpłatny transport do lokali wyborczych w dniu wyborów do Sejmu i Senatu RP oraz referendum zarządzonych na dzień 15 października 2023 roku.

Miniaturka artykułu Bezpłatny transport do lokali wyborczych w dniu wyborów do Sejmu i Senatu RP oraz referendum zarządzonych na dzień 15 października 2023 roku.

Bezpłatny transport do lokali wyborczych w dniu wyborów do Sejmu i Senatu RP oraz referendum zarządzonych na dzień 15 października 2023 roku. Zgodnie z nowelizacją ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy, gminy realizują zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na zapewnieniu bezpłatnego transportu na wybory. Transport do lokalu i transport powrotny zapewnia Wójt, gdzie w dniu wyborów nie funkcjonuje gminny przewóz pasażerski lub komunikacja miejska. Aby ułatwić możliwość wzięcia udziału w wyborach mieszkańcom Gminy Firlej, również Wójt Gminy Firlej uruchomi linie autobusowe, które będą przewozić do lokali wyborczych uprawnionych do głosowania z poszczególnych miejscowości. Poniżej zamieszczamy rozkłady jazdy dla każdej linii, do pobrania lub wydrukowania. Informacje o kursach powrotnych dostępne będą u kierowców. Busy będą oznaczone napisem na przedniej szybie „TRANSPORT NA WYBORY”. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu.

>> Rozkład jazdy dowozów <<

Data dodania: 06.10.2023 11:30

Kategorie: Aktualności