Strona główna ˇ Galeria ˇ SzukajPoniedziałek, Czerwiec 26, 2017
Nawigacja
Strona główna
Władze
Historia
Gmina
Turystyka
Agroturystyka
Dni Firleja
Ogłoszenia
Aktualności
Program Integracji Spolecznej
Euro Projekty
Nagrody i wyróżnienia
Ostrzeżenia o zagrożeniach
Gospodarka odpadami
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Pliki do pobrania
Kontakt
Katalog linków
Galeria
News Archive
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
BIP

Urząd Gminy w Firleju

Ośrodek Pomocy Społecznej w Firleju

Samorządowy Zespół Administracyjny Szkół w Firleju

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Firleju
LINKI

Informacje wyborcze

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Firleju

Kamery nad jeziorem Firlej

Stowarzyszenie LGD

Gminna Biblioteka Publiczna w Firleju

Stowarzyszenie Oświatowo - Kulturalne na rzecz Rozwoju Wsi Nowy i Stary Antonin

Zespół Szkół w Firleju

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Skromowskiej

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Woli Skromowskiej

Zespół Szkół w Woli Skromowskiej
Witamy

Urząd Gminy Firlej
ul.Rynek 1,
21-136 Firlej,
tel.(81) 857 50 41
fax.(81) 857 50 81

e-mail:
sekretariat@firlej.pl


Godziny pracy urzędu:
poniedziałek, środa, czwartek, piątek : 715-1500,
wtorek : 715-1615

Dane konta bankowego do wpłat:
BS w Lubartowie Oddział Firlej
41 8707 1016 0200 0781 2002 0002
(wpłaty podatków, opłaty lokalne, opłaty skarbowe, należności za wodę i ścieki)


MAPA DOJAZDOWA
Rajd Rowerowy

Regulamin Rajdu

Informacja w sprawie usług hotelarskich
Projekt SZACHY W SZKOLE w Zespole Szkół w Woli Skromowskiej

Projekt SZACHY W SZKOLE  w Zespole Szkół w Woli Skromowskiej

 

Od września 2015 roku w Zespole Szkół w Woli Skromowskiej jest realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym projekt „Edukacja przez szachy w szkole”. W ramach podjętych działań placówka wzbogaciła się o 15 kompletów szachowych, szachownicę demonstracyjną oraz komplet podręczników. Zajęcia tematyczne odbywają się raz w tygodniu  i uczęszczają na nie uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z klasy I i II. Ta królewska gra wnosi mnóstwo zalet, mi. in.: rozwija logiczne myślenie, umiejętności analityczne, pamięć, kreatywność, koncentrację czy dyscyplinę. Koordynatorem projektu w placówce jest pani Małgorzata Cieniuch, która już od dwóch lat prowadzi zajęcia. Od bieżącego roku szkolnego wspiera ją pan Paweł Pawlas.

Na zajęciach uczniowie początkowo oswajają się z szachownicą, poznają pionki i figury oraz ich ruchy. Nabywają wprawy w posługiwaniu się pojęciami szachowymi, ustawiają pozycje wyjściowe, wiedzą co to szach, mat, pat i remis. Z każdym miesiącem coraz sprawniej grają, precyzyjniej wykonują posunięcia bierkami. Świadomie, w zależności od przeciwnika, stosują różne taktyki. 

Mając już takie umiejętności uczniowie z przyjemnością startują w różnych turniejach szachowych. Jednym z ważniejszych wydarzeń w tej dyscyplinie jest Turniej Finałowy Ogólnopolskiego Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. W tym roku odbył się już po raz IV w Warszawie na Torwarze 2 czerwca. Pani Małgorzata, po wcześniejszych eliminacjach w klasie II, wyłoniła 6-osobową drużynę w składzie: Amelia Siwek, Emilia Mitura, Weronika Pudlak, Gabriela Cybul, Dawid Czajka, Łukasz Kucio.  W turnieju wzięło udział 137 szkół. Jako drużyna uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo wysokie 65 miejsce, natomiast Amelka Siwek, w swojej kategorii wiekowej, była 26 na 91 uczestniczek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

To dopiero początek. Myślimy, że te sukcesy będą coraz bardziej imponujące, i to nie tylko w rozgrywkach szachowych. Po dwóch latach regularnej gry już widać u uczniów rozwój logicznego myślenia, poprawę koncentracji, większe zdyscyplinowanie.

Oby tak dalej…

Małgorzata Cieniuch

XV Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

XV Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

W niedzielne popołudnie 4 czerwca odbył się zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Firlej pana Sławomira Cieszko -  Przegląd Piosenki w której wzięły udział dzieci i młodzież z terenu naszej gminy. Po raz pierwszy zaprezentowały się tak licznej publiczności dzieci
z Przedszkola „Casper” w Firleju i w Woli Skromowskiej. Swoich utalentowanych reprezentantów miały też: Zespół Szkół w Firleju, Zespół Szkół w Woli Skromowskiej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Antoninie.

Zachwycona publiczność miała możliwość wysłuchania bardzo zróżnicowanego repertuaru począwszy od uroczych dziecięcych piosenek po dojrzałe utwory.

Na święto piosenki przybyły licznie całe rodziny a atrakcji szczególnie dla najmłodszych nie brakowało. Tłumnie oblegane były stoiska w których animatorzy ze Stowarzyszenia „ToMyRazem” przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych. Wielbiciele zwierząt mogli skorzystać z przejażdżki kucykami. Aktywne maluchy korzystały także z placu zabaw „Podwórko Nivea”, który cieszył się wielkim powodzeniem.

W trakcie Przeglądu odbywała się także loteria fantowa w ramach kampanii „Kilometry dobra”,  która zasiliła fundusz przeznaczony na zajęcia dla dzieci i młodzieży
z terenu Gminy Firlej. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Przeglądu Piosenki. Należy także podziękować licznej grupie wolontariuszy, którzy  pomagali w organizowaniu atrakcji towarzyszących Przeglądowi Piosenki. Miłośników tańca i piosenki zapraszamy za rok.

Gminny Dzień Dziecka

I Gminny  Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca 2017r. w parku w Firleju odbył się zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Firlej pana Sławomira Cieszko - I Gminny  Dzień Dziecka. Uczestnikami tego sympatycznego spotkania byli nasi najmłodsi mieszkańcy do lat 7 wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami.

Program festynu obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, które wywoływały uśmiech na twarzach   wszystkim najmłodzyszch uczestników. Główną atrakcją tego dnia był występ i wspólna zabawa  z zespołem „Havanna“, a także zabawy z animatorami, tańce, zjazdy z dmuchanych zamków, malowanie twarzy. Dzieci otrzymały także sporą porcję słodkości – przygotowane przez mamy ciasto oraz dodatkowo cukrową watę, kiełbaski i popcorn.  Było więc dużo dobrej zabawy, uśmiechów najmłodszych i wspólnie mile spędzonego czasu.

Organizatorami festynu  dla najmłodszych byli:  Gmina Firlej,  Prywatne Przedszkola Casper, Zespół Szkół w Woli Skromowskiej,  Zespół Szkół w Firleju oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Firleju.

Zapraszamy za rok.

Nordic Walking
XV Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Usuwanie wyrobów zawierających azbest
Monitoring lasów
Ogłoszenie o zwołaniu sesji

Dnia 8 czerwca 2017 roku (czwartek) o godz.900 w lokalu Urzędu Gminy Firlej odbędzie się sesja rady gminy.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

5. Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy.

6. Aspekty prawne dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi i obowiązki ciążące na gminach oraz planowane zmiany prawne w tym zakresie.

7. Informacja o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy Firlej w 2016 roku.

8. Sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Firleju za rok 2016 oraz potrzeby w zakresie realizacji zadań pomocy społecznej na rok 2017.

9. Ocena zasobów pomocy społecznej w Gminie Firlej za rok 2016 oraz rekomendacje w zakresie realizacji zadań.

10. Podjęcie uchwały w sprawie zasad udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze w szkołach prowadzonych przez Gminę Firlej.

11. Podjecie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na Wójta Gminy Firlej.

12. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2016 rok.

13. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Firlej z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok.

14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej.

15. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2017 rok.

16. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

17. Zakończenie obrad.

Przewodniczący

Rady Gminy Firlej

Diagnoza zjawiska przemocy w gminie

DIAGNOZA ZJAWISKA PRZEMOCY W GMINIE FIRLEJ

 

       Ośrodek Pomocy Społecznej w Firleju informuje, że w terminie do 31 maja 2017r.  prowadzona jest diagnoza zjawiska przemocy na terenie gminy Firlej. Diagnozą objęte zostały osoby dorosłe powyżej 18 roku życia oraz dzieci  i młodzież w przedziale wiekowym 12-17 lat. Powyższa diagnoza jest niezbędna w celu ustanowienia Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie  oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie   w Gminie Firlej na lata 2017-2022.

      Aby wziąć udział w diagnozie należy wypełnić załączoną ankietę , która można wydrukować , a następnie wrzucić do skrzynki,   znajdującej się w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Firleju     ul. Partyzancka 21 lub na parterze budynku Urzędu Gminy w Firleju ul. Rynek 1.

      Ankiety są również wyłożone w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Firleju ul. Partyzancka 21 oraz w siedzibie Urzędu Gminy   w Firleju  ul. Rynek 1 -  biurko na holu.

 Ankietę wypełniamy tylko jeden raz!

Zapraszamy do udziału w badaniu !

W razie pytań podajemy telefon kontaktowy:

81 8575539

 

Ankieta dla dorosłych

Ankieta dla młodzieży

Strona 1 z 27 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
English
Deutsch
WIRTUALNY SPACER

Wirtualny spacer po gminie Firlej
Copyright Š 2005