Strona główna ˇ Galeria ˇ SzukajNiedziela, Marzec 26, 2017
Nawigacja
Strona główna
Władze
Historia
Gmina
Turystyka
Agroturystyka
Dni Firleja
Ogłoszenia
Aktualności
Program Integracji Spolecznej
Euro Projekty
Nagrody i wyróżnienia
Ostrzeżenia o zagrożeniach
Gospodarka odpadami
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Pliki do pobrania
Kontakt
Katalog linków
Galeria
News Archive
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
BIP

Urząd Gminy w Firleju

Ośrodek Pomocy Społecznej w Firleju

Samorządowy Zespół Administracyjny Szkół w Firleju

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Firleju
LINKI

Informacje wyborcze

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Firleju

Kamery nad jeziorem Firlej

Stowarzyszenie LGD

Gminna Biblioteka Publiczna w Firleju

Stowarzyszenie Oświatowo - Kulturalne na rzecz Rozwoju Wsi Nowy i Stary Antonin

Zespół Szkół w Firleju

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Skromowskiej

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Woli Skromowskiej

Zespół Szkół w Woli Skromowskiej
Witamy

Urząd Gminy Firlej
ul.Rynek 1,
21-136 Firlej,
tel.(81) 857 50 41
fax.(81) 857 50 81

e-mail:
sekretariat@firlej.pl


Godziny pracy urzędu:
poniedziałek, środa, czwartek, piątek : 715-1500,
wtorek : 715-1615

Dane konta bankowego do wpłat:
BS w Lubartowie Oddział Firlej
41 8707 1016 0200 0781 2002 0002
(wpłaty podatków, opłaty lokalne, opłaty skarbowe, należności za wodę i ścieki)


MAPA DOJAZDOWA
Ogłoszenie o zwołaniu sesji

Dnia 28 marca 2017 roku (wtorek) o godz.900 w lokalu Urzędu Gminy Firlej odbędzie się sesja rady gminy.

 

Proponowany porządek obrad:

 

1.         Otwarcie obrad.

2.         Przyjęcie porządku obrad.

3.         Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4.         Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

5.         Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy.

6.         Podjecie uchwały w sprawie  dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe, na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.

7.         Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień od Alkoholu i Narkotyków w Gminie Firlej za rok 2016.

8.         Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie za 2016 rok.

9.         Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Gminy Firlej z Organizacjami Pozarządowymi za rok 2016.

10.       Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

11.       Zakończenie obrad.

Przewodniczący

Rady Gminy Firlej

Adam Toboła

Dezynfekcja wody z ujecia Firlej
Medale Tenisistów Stołowych LUK

Medale Tenisistów Stołowych LUKS "Kłos" Wola Skromowska

 

W Zamościu rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Tenisie Stołowym w kategorii młodzieżowiec. Startowało w nich trzech zawodników klubu z Woli Skromowskiej: Maciej Krasucki, Adrian Stachyra i Krzysztof Siwek. Wszyscy z nich zdobyli medale. Maciej Krasucki złoty w grze deblowej z Kamilem Głowinkowskim z AZS UMCS Lublin, złoty w grze mieszanej z Patrycja Waszczuk z SMS Włodawa, srebrny w grze pojedynczej przegrywając w finale z Rostislawem Majowec Trefla Zamość. Para Adrian Stachyra i Krzysztof Siwek wywalczyli srebrny medal wygrywając po drodze z bardzo mocnym deblem Rostisław Majowec i Waldemar Dziuba (Trefl Zamość, Sokół Zwierzyniec). Adrian Stachyra w grze pojedynczej wywalczył brązowy medal, a Krzysztof Siwek indywidualnie uplasował się 5-8 miejscu.

Maciej Krasucki zdobył prawo gry w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, które będą rozegrane w dniach 7-9 kwiecień w Białymstoku. Zdobycie 6 medali przez zawodników LUKS Kłos Wola Skromowska na Mistrzostwach Województwa jest jednym z największych sukcesów sportowych w 40-letnim historii istnienia tenisa stołowego w Woli Skromowskiej.

Członkowie klubu mogą odnosić sukcesy sportowe i startować w zawodach różnego szczebla dzięki dotacjom otrzymywanych od Samorządu Gminy Firlej oraz bezpłatnego korzystania z hali sportowej Zespołu Szkół w Woli Skromowskiej. Trenerem trzech grup szkoleniowych w klubie jest nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Paweł Pawlas.

 

                                                                  Prezes LUKS Kłos Wola Skromowska

                                                                                         Leon Filipek

 

Sprawa "KEMOS" w Czerwonce Gozdów


Załączniki do pisma

Dzień Kobiet w Gminie Firlej

Gminny Dzień Kobiet w Gminie Firlej

Dnia 12 marca w niedzielne popołudnie w hali sportowej Zespołu Szkół w Firleju odbył się koncert pt. „Kwiatek dla Ewy”, który był muzycznym prezentem podarowanym naszym Paniom przez wszystkich Panów. Na scenie piękny program słowno – muzyczny zaprezentowali artyści agencji artystycznej „Scena Juno” z Lublina.

Inicjatorem tego uroczego w swojej wymowie koncertu był Wójt Gminy Firlej Pan Sławomir Cieszko, który w roli gospodarza -  powitał wszystkie przybyłe Panie serdecznymi życzeniami i pięknymi tulipanami.

Na scenie królowały rytmy znanych polskich przebojów z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych oraz piosenki lwowskie, warszawskie, śląskie i góralskie, które były śpiewane wspólnie z licznie zgromadzoną publicznością. Zwięczeniem koncertu były pieśni i tańce cygańskie wykonane w oryginalnych strojach.

Występ bardzo podobał się wszystkim przybyłym Paniom a wspaniała muzyka, barwne stroje oraz uśmiechnięci wykonawcy pozostawili po sobie miłe i niezapomniane wrażenia.

 

 

Informacja LGD

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” informuje wszystkich mieszkańców terenu Lokalnej Grupy Działania, że podjął uchwały:

 1) o przystąpieniu do procedury zmiany Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” na lata 2016 – 2022 w zakresie nowych przedsięwzięć, wskaźników, zmian w planie działania i budżecie wynikających ze zwiększenia budżetu na realizację projektów współpracy,

2) konsultacji zmian Procedury wyboru i oceny operacji w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” na lata 2016 – 2022 oraz zmian w Regulaminie Rady LGD.

Uwagi można zgłaszać do dnia 17 marca 2017 roku.

W przypadku pkt. 1 oczekujemy na propozycje realizacji projektów współpracy w ramach działania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego PROW na lata 2014-2020.

W przypadku pkt.2 propozycje zmian Procedury wyboru i oceny operacji w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” na lata 2016 – 2022 oraz zmian w Regulaminie Rady LGD prosimy przesyłać na Karcie zmiany kryteriów lokalnych

Wszystkie propozycje i uwagi dotyczące w/w zmian przesyłamy na adres poczty elektronicznej: info@lgdlubartow.org.pl lub adres biura: 21-100 Lubartów, ul. Lubelska 36B.

Karta zmiany kryteriów lokalnych, jak również Lokalna Strategia Rozwoju, Lokalne Kryteria wyboru operacji i operacji własnych, Regulamin Rady LGD znajdują się na stronie internetowej Lokalnej Grupy Działania www. lgdlubartow.org.pl w zakładce aktualności i w aktualnościach na stronach gmin partnerskich.

 

 

Załączniki do Informacji
Komunikat z XIV Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Firlej.

KOMUNIKAT

Z XIV Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Firlej.

            4 marca w sali sportowej 2017 r. w sali Zespołu szkół w Woli Skromowskiej rozegrany został XIV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Firlej Sławomira Cieszko. Organizatorami zawodów byli: Zespół Szkół w Woli Skromowskiej, LUKS Kłos Wola Skromowska oraz Urząd Gminy Firlej.

Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii wiekowej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które wręczali w imieniu Wójta Gminy Firlej Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Skromowskiej Paweł Dobek, Prezes LUKS „Kłos” Wola Skromowska Leon Filipek oraz trener tenisistów stołowych klubu z Woli Skromowskiej Paweł Pawlas.

Organizator zawodów - Paweł Pawlas                                                                                                                                                                              

Sędzia Główny zawodów - Leon Filipek

WYNIKI w czytaj więcej” >>>

Wręczenie laurów promocyjnych dla Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Woli Skromowskiej

Wręczenie laurów promocyjnych dla Stowarzyszenia

Gospodyń Wiejskich w Woli Skromowskiej

 

28 lutego w Lubelskim Centrum Konferencyjnym podczas uroczystej konferencji „W krainie lubelskich produktów tradycyjnych i regionalnych” zorganizowanej przez Departament Rolnictwa i Środowiska odbyło się oficjalne wręczenie laurów promocyjnych dla nowo wpisanych wyrobów na Listę Produktów Tradycyjnych województwa lubelskiego. Pamiątkowe grawertony wręczyli producentom wicemarszałek Grzegorz Kapusta i Sławomir Struski, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska. Laury promocyjne dla naszego stowarzyszenie za 2 produkty: „Pierogi skromowskie z kaszą jaglaną, serem i miętą” oraz „Parowańce skromowskie z serem” odebrały panie Urszula Osik i Alicja Więch.

Po konferencji organizatorzy umożliwili nagrodzonym zaprezentowanie i degustację swoich produktów tradycyjnych i regionalnych. Przy stoisku promocyjnym nasze stowarzyszenie reprezentowało 7 członkiń. Produkty wzbudziły duże zainteresowanie.

Odbiór laurów był ukoronowaniem szeregu działań stowarzyszenia. Członkinie od najstarszych mieszkanek Woli Skromowskiej uzyskały szczegółowe informacje o wyrabianiu  pierogów z kaszą jaglaną, serem i miętą oraz parowańców z serem. Młodzież dodatkowo  przeprowadziła wywiady z seniorkami potwierdzającymi tradycyjne receptury.

Zachęcone sukcesem członkinie zapewne rozważą koncepcję jeszcze innych produktów, które mogłyby być chlubą województwa lubelskiego i rozsławiałyby Wolę Skromowską i gminę Firlej. Biorąc pod uwagę dotychczasową kreatywność i potencjał  kulinarny pań będących członkiniami stowarzyszenia, mamy pewność, że w przyszłości pojawią się kolejne sukcesy w tej dziedzinie.

                                                                    Gratulujemy.

Projekt LGD
JEŚLI JESTEŚ PRODUCENTEM EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI LUB TWÓRCĄ LUDOWYM I JESTEŚ ZAINTERESOWANY ROZSZERZENIEM SPRZEDAŻY SWOICH PRODUKTÓW WEŹ UDZIAŁ W PROJEKCIE

JEŚLI JESTEŚ PRODUCENTEM EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI LUB TWÓRCĄ LUDOWYM I JESTEŚ ZAINTERESOWANY ROZSZERZENIEM SPRZEDAŻY SWOICH PRODUKTÓW WEŹ UDZIAŁ W PROJEKCIE

LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA „DOLINĄ WIEPRZA I LEŚNYM SZLAKIEM”

 

Wraz z kilkoma Lokalnymi Grupami Działania z terenu województwa lubelskiego przystępujemy do przygotowania projektu współpracy pod roboczą nazwą  „Utworzenie galerii produktu lokalnego i tradycyjnego”.

Ideą tego projektu jest utworzenie stałego miejsca sprzedażowego w Lublinie przy ul. Fabrycznej 2 w Galerii Gala dla producentów produktów lokalnych takich jak: owoce, warzywa, mleko, sery, masło, pieczywo, przetwory owocowo-warzywne, wędliny, wyroby rękodzieła, inne produkty lokalne

Lokalna Grupa Działania zapewnia przygotowanie miejsc sprzedażowych w postaci przygotowania mebli oraz zapewnienia kampanii marketingowo – reklamowej tego przedsięwzięcia.

Aby wiedzieć jakie środki finansowe zaangażować w projekt zwracamy się do wszystkich zainteresowanych o kontakt z biurem LGD.

Grupę zainteresowanych producentów i twórców ludowych do udziału w projekcie zbieramy do 30 marca 2017 roku.

 

logo_lgd_popr           

Lokalna Grupa Działania

„Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem”

21-100 Lubartów, ul. Lubelska 36 B (pok. 27-28)

tel/fax: 81 8545853

e-mail: info@lgdlubartow.org.pl

www: lgdlubartow.org.pl

 

Koncert z okazji Dnia Kobiet
Posterunek / komisariat Policji w Firleju
Korespondencja z 2016 roku w sprawie przywrócenia komisariatu/posterunku Policji w Firleju

Wniosek Wójta Gminy do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie

Odpowiedź Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie

Odpowiedź Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie

Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
English
Deutsch
WIRTUALNY SPACER

Wirtualny spacer po gminie Firlej
Copyright Š 2005