Strona główna ˇ Galeria ˇ SzukajSobota, Grudzień 03, 2016
Nawigacja
Strona główna
Władze
Historia
Gmina
Turystyka
Agroturystyka
Dni Firleja
Ogłoszenia
Aktualności
Program Integracji Spolecznej
Euro Projekty
Nagrody i wyróżnienia
Ostrzeżenia o zagrożeniach
Gospodarka odpadami
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Pliki do pobrania
Kontakt
Katalog linków
Galeria
News Archive
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
BIP

Urząd Gminy w Firleju

Ośrodek Pomocy Społecznej w Firleju

Samorządowy Zespół Administracyjny Szkół w Firleju

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Firleju
LINKI

Informacje wyborcze

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Firleju

Kamery nad jeziorem Firlej

Stowarzyszenie LGD

Gminna Biblioteka Publiczna w Firleju

Stowarzyszenie Oświatowo - Kulturalne na rzecz Rozwoju Wsi Nowy i Stary Antonin

Zespół Szkół w Firleju

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Skromowskiej

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Woli Skromowskiej

Zespół Szkół w Woli Skromowskiej
Witamy

Urząd Gminy Firlej
ul.Rynek 1,
21-136 Firlej,
tel.(81) 857 50 41
fax.(81) 857 50 81

e-mail:
sekretariat@firlej.pl


Godziny pracy urzędu:
poniedziałek, środa, czwartek, piątek : 715-1500,
wtorek : 715-1615

Dane konta bankowego do wpłat:
BS w Lubartowie Oddział Firlej
41 8707 1016 0200 0781 2002 0002
(wpłaty podatków, opłaty lokalne, opłaty skarbowe, należności za wodę i ścieki)


MAPA DOJAZDOWA
Wieczornica patriotyczna
Nowa strona 1

Wieczornica Patriotyczna

    Dnia 27 listopada 2016 r. w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Firleju zorganizowana została „Wieczornica Patriotyczna". Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Firlej.
    W organizację Wieczornicy zaangażowały się szkoły i przedszkola z terenu Gminy Firlej, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Samorządowy Zespół Administracyjny Szkół w Firleju. Licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej gminy z przyjemnością oglądali występy dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy chętnie brali udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych wraz ze scholą Lumen działającą przy miejscowej parafii. Dziękując za udział oraz przygotowanie uczniów, Wójt Gminy Firlej Sławomir Cieszko wręczył dyrektorom szkół, przedszkoli oraz instytucji pamiątkowe statuetki wraz z podziękowaniami.
    Wydarzenie, które odbyło się w Gminie Firlej po raz pierwszy, spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i z pewnością kontynuowane będzie w przyszłym roku.

Jesienny Turniej Rodzinny
    19 listopada w Zespole Szkół w Firleju odbył się Jesienny Turniej Rodzinny klas II-III pod hasłem: ,, Zagadkowo i sportowo”. Głównym organizatorem imprezy była pani Anna Zielińska, a pomagali jej nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego: Julianna Denko, Kasia Cybul, Beata Żyro, Teresa Stawinoga, Aneta Węgrzyn, Sylwester Włoch i Dariusz Trojak. Honorowym gościem imprezy była oczywiście Pani Jesień, w której postać wcieliła się przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Cieniuch.
    Dzieci i rodzice rywalizowali w 10 różnych konkurencjach, tj.: bieg w kaloszach, slalom z parasolem, rzuty szyszkami do kosza, układanie parasola z puzzli oraz obieranie jabłka na czas. Nie tylko sprawność fizyczna była ważna, ale również błyskotliwość w rozwiązywaniu jesiennych zagadek, które przygotowała Pani Jesień. Poszczególne konkurencje punktowane były odpowiednią ilością jabłek.
    Rywalizacje międzyklasowe obserwowali zastępca wójta gminy Firlej, pan Dariusz Firczuk, dyrektor Zespołu Szkół w Firleju, pan Jarosław Gryglicki oraz pani V-ce dyrektor, Wiesława Rola. Oni także podsumowali turniej. Pogratulowali wszystkim uczestnikom oraz wręczyli nagrody – piłki do siatkówki dla każdej klasy
    Było wiele radości i fajnej zabawy. Nie zabrakło też słodkości, oczywiście z jesiennych owoców,przygotowanych przez rodziców.
STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY FIRLEJ

Zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Firlej

>> << Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Firlej (tekst ujednolicony)

>> << Załącznik do uchwały (graficzny o wielkości 8 MB)

>> << Uzasadnienie do uchwały w sprawie uchwalenia zmiany Studium

>> << Prognoza oddziaywania na środowisko projektu zmiany Studium

Samoobrona kobiet
Święto Odzyskania Niepodległości
Nowa strona 1

Gminne Obchody 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

 

Jedną z ważniejszych dat dla Polaków jest dzień 11 listopada 1918 r. Wtedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów,  powstań narodowych i zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność dla swej Ojczyzny. 

Dla uczczenia tego święta w Firleju odbyły się obchody upamiętniające to ważne wydarzenie. Uroczystości zapoczątkowała msza św. odprawiona w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego, którą koncelebrowali księża z tutejszej Parafii pod przewodnictwem proboszcza, ks. kanonika Antoniego Buczyńskiego. We mszy udział wzięli Wójt Gminy Firlej Pan Sławomir Cieszko, Zastępca Wójta - Dariusz Firczuk, Wiceprzewodniczący: Agnieszka Siwek i Stanisław Pożarowszczyk wraz z Radnymi Rady Gminy Firlej, poczty sztandarowe i kompania  honorowa Ochotniczych Straży Pożarnych, poczty sztandarowe szkół oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej gminy i przybyli goście.

W trakcie uroczystego nabożeństwa zebrani mogli wsłuchać się w doniosłe słowa kazania wygłoszonego przez ks. Proboszcza oraz obejrzeć program patriotyczny przygotowany przez młodzież z tutejszego Gimnazjum pod kierunkiem Pań: Ewy Abramowicz, Anny Grzegorczyk i Grażyny Grymuzy.

Po mszy św. wszyscy zebrani przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacja z Wójtem Gminy - Sławomirem Cieszko na czele złożyła wieniec w imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy dla upamiętnienia tych, którzy oddali życie za niepodległą Polskę.

Wieńce złożyły również delegacje Zespołu Szkół w Firleju i Woli Skromowskiej.

Po zakończeniu uroczystości w Firleju, przedstawiciele władz samorządowych udali się do Sobolewa gdzie na cmentarzu Powstańców Styczniowych złożono kwiaty i oddano hołd wszystkim poległym w walce
o niepodległość Ojczyzny.

Osiągnięcia tenisistów stołowych Wola Skromowska

 Pracowity tydzień tenisistów stołowych Wola Skromowska

II liga mężczyzn
 W rozegranym meczu IV kolejki w Woli Skromowskiej Zespół Kłos I pokonał drużynę KS Perła Rokitno 7:3. Punkty zdobyli Robert Kępa 2,5 pkt; Krzysztof Olek 2 pkt; Maciej Krasucki 1,5 pkt ; Patryk Kostecki 1 pkt.
 IV liga Mężczyzn
 Rezerwy Kłos II pokonały odniosły dwa zwycięstwa. W Niedźwiadzie wygrali z Zespołem Dystansu Niedźwiada, a w meczu rozegranym w Woli Skromowskiej zwyciężyli trzecią drużynę Sygnału Lublin 10:1. Punkty w tych meczach zdobyli: Radosław Drewienkowski 7 pkt.; Adrian Stachyra 6 pkt; Paweł Pawlas 4 pkt; Filip Gajda 1,5 pkt; Krzysztof Siwek 1,5 pkt.
 II WTK Seniorów
 W Nałęczowie rozegrany został II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorów Województwa Lubelskiego, w którym wzięło udział 6 zawodników klubu z Woli Skromowskiej. Bardzo dobrze w nim zagrał Krzysztof Olek zdobywając 5-6 miejsce, Robert Kępa, Maciej Krasucki i Radosław Drewienkowski zajęli 17-24 lokaty, Adrian Stachyra został sklasyfikowany w przedziale 25-32, a Patryk Kostecki uplasował się na pozycji 33-48.
 Memoriał Grażyny Marzec
 W Rudnie rozegrany został VII Memoriał Grażyny Marzec w Tenisie Stołowym, w którym wzięło udział 5 zawodników z LUKS "Kłos" Wola Skromowska, którzy zwyciężyli w trzech kategoriach. Michał Duszyński wygrał w kategorii Gimnazja, Adrian Stachyra w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych, a Krzysztof Olek w Seniorach. Radosław Drewienkowski wywalczył drugą lokatę w kategorii Szkół Ponadgimnazajlnych, a Krzysztof Siwek był piąty w tej samej kategorii wiekowej.
 Licealiada
 W rozegranej w Lubartowie Powiatowej Licealiadzie II miejsce zdobył Maciej Krasucki, III był Radosław Drewienkowski, IV był Adrian Stachyra, a VI był Krzysztof Siwek. Wszyscy oni zdobyli prawo gry w Rejonowej Licealiadzie w Dęblinie.
 Igrzyska
 W powiatowych Igrzyskach rozegranych w Łucce, awans do zawodów Rejonowych  w Rykach zdobyli Wiktoria Wawryniuk zajęła V miejsce, Julia Korzeniewska była VII. Wśród chłopców VI miejsce zdobył Dawid Czajka, VII był Mateusz Stawinoga.

Trenerem wszystkich zawodników klubu z Woli Skromowskiej jest Paweł Pawlas.

Prezes LUKS "Kłos" Wola Skromowska

Leon Filipek

Informacje Nadleśnictwa Lubartów

Informacje Nadleśnictwa Lubartów w sprawie planu polowań

>> << Plan polowań zbiorowych na sezon 2016/2017

Usuwanie wyrobów zawierających azbest
Powołanie na rzeczoznawców

Ogłoszenie Wójta Gminy Firlej w sprawie przyjmowania wnioskow o powołanie na rzeczoznawcę w celu szacowania wartości rynkowej zwierząt, produktów i sprzętu

>> << Treść ogłoszenia

>> << Oświadczenie nr 1

>> << Oświadczenie nr 2

>> << Wniosek o powałanie

Ogłoszenie o zwołaniu sesji
Nowa strona 1

Dnia 16 listopada 2016 roku (środa) o godz.900 w lokalu Urzędu Gminy Firlej odbędzie się sesja rady gminy.

Proponowany porządek obrad:

 

1.         Otwarcie obrad.

2.         Przyjęcie porządku obrad.

3.         Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4.         Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

5.         Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy.

6.         Informacja Przewodniczącego Rady oraz Wójta Gminy o złożonych oświadczeniach majątkowych.

7.         Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Firlej w roku szkolnym    2015/2016.

8.         Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej do obliczenia podatku rolnego na 2017 r.

9.         Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości podatku od nieruchomości obowiązujących na terenie Gminy Firlej na 2017 rok.

10.       Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości rocznych stawek podatku od środków transportowych na rok 2017.

11.       Podjęcie uchwały w sprawie organizacji wspólnej obsługi finansowo-księgowej, administracyjnej i organizacyjnej szkół, dla których prowadzącym jest gmina Firlej.

12.       Podjęcie uchwały w sprawie Statutu Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół.

13.       Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Gminy Firlej z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2017”.

14.       Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu gminy Firlej oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania przez publiczne i niepubliczne jednostki oświatowe prowadzone na terenie gminy Firlej przez osoby fizyczne lub osoby prawne inne niż gmina Firlej.

15.       Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Ośrodka Pomocy Społecznej w Firleju.

16.       Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

17.       Zakończenie obrad.

Wiceprzewodnicząca

Rady Gminy Firlej

Agnieszka Siwek

Nabór wniosków do projektu EKODOM
Strona 1 z 23 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoKilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
kliknij TUTAJ.
English
Deutsch
WIRTUALNY SPACER

Wirtualny spacer po gminie Firlej
Copyright Š 2005