miniatura   14 kwietnia obchodzimy rocznicę upamiętnienia przyjęcia chrztu przez Polskę. Data ta została uznana jako dzień narodziń Państwa Polskiego na podstawie badań historycznych. Choć mija już 1055 lat od tego wynisłego dnia, to mamy okazję świętować je dopiero trzeci raz.  W związku z tym zachęcamy wszystkich mieszkańców, do wywieszenia flagi w celu uczczenia tego jakże wyjątkowego dla społeczeństwa polskiego dnia.
miniatura  

Fundacja "Stella" im. Agaty Orłowskiej w Lubartowie ogłasza nabór do projektu "Dzielny Samodzielny". Inicjatywa skierowana jest do mieszkańców województwa lubelskiego z orzeczeniem o niepełnosprawności lub równoważnym. Grupa docelowa to 180 osób (130 osobowa grupa dzieci i młodzieży do 18 roku życia oraz 50 osób dorosłych). Celem projektu jest zwiększenie samodzielności i sprawności a także umiejętności adaptacji w środowisku, komunikacji i pokonywania barier.

Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na plakacie obok. Serdecznie zapraszamy do udziału.

miniatura   Konkurs test wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 dla uczniów szkół podstawowych

 

 

miniatura   1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

 

 

miniatura   8 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Firleju, w godzinach 14:00-16:00 będą odbywały się odpłatne badanie wzroku dla osób dorosłych (pow. 16 roku życia). Z niewielką odpłatą będzie można przeprowadzić podstawowe badanie wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego. Rejestracja na badania będzie trwać do dnia 8.04.2021. Więcej informacji znajdą Państwo na plakacie z lewej strony.
miniatura   Uprzejmie informujemy, że w dniu 2.04.2021r. (Wielki Piątek), Urząd Gminy Firlej będzie czynny do godziny 13:00.

 

 

miniatura   INFORMACJA OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W FIRLEJU DOTYCZĄCA PROGRAMU  „ RODZINA 500+”

miniatura   Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia. Zdrowego, spokojnego i pogodnego czasu. Życzymy wiary, nadziei i miłości na ten nadchodzący czas.
miniatura  

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 w całym kraju informujemy interesantów o wprowadzeniu pracy zdalnej Urzędu Gminy Firlej od dnia 1 kwietnia 2021r. do odwołania. Zapewniamy informację telefoniczną - 81 857 50 41. 

Za utrudnienia przepraszamy.