miniatura   30 lipca niemal pół setki seniorów z naszej Gminy wzięło udział w spotkaniu pod nazwą: „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Jego celem było uświadomienie seniorów jak zgodnie z zasadami, prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drogach oraz jak unikać różnych niebezpieczeństw. Podczas tego wydarzenia eksperci z zakresu ruchu drogowego zaprezentowali filmy edukacyjne, obrazujące niewłaściwe zachowania na drodze, porozmawiali o kwestiach bezpieczeństwa, wskazując jednocześnie właściwe rozwiązania. Uczestnicy mogli także bezpłatnie skorzystać z serwisu rowerowego, zweryfikować ostrość swojego wzroku czy też czasu reakcji na zagrożenia, korzystając z odpowiednich przyrządów.
„Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”- to już czwarta edycja akcji, której organizatorem jest Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policja. Lubartów to jedna z 94 miejscowości, które zostało wybrane na realizację warsztatów skierowanych dla seniorów.