miniatura   W środę 29 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Woli Skromowskiej odbył się I Kocykowy Turniej Szachowy. Z zaproszenia skorzystało 106 młodych szachistów. Prawo startu mieli uczniowie z klas I-III uczestniczący w projekcie „Edukacja przez szachy w szkole”.

Wśród uczestników znaleźli się uczniowie z: Nowego Antonina, Firleja, Kocka, Lubartowa (SP1 i SP4), Stoczka Łukowskiego, Radzynia Podlaskiego i Zespołu Szkół w Mokobodach.

Turniej rozpoczął się o 9.30 na boisku szkolnym. Wszystkich zebranych bardzo serdecznie powitał pan dyrektor Paweł Dobek. Wyraził swój podziw dla wszystkich dzieci, które tak skrupulatnie doskonalą swoje umiejętności szachowe. Życząc wszystkim znakomitych partii szachowych uroczyście rozpoczął turniej.

Wielu spośród grających po raz pierwszy próbowała swoich sił na turnieju. Stres był ogromny, pragnienie zwycięstwa jeszcze większe. Ale jak mówi pani Małgosia Cieniuch – pomysłodawczyni rozgrywek, liczy się przede wszystkim udział oraz to, że każdy z uczestników jest bogatszy o kolejne umiejętności, doświadczenie turniejowe. Oczywiście niezmiernie dużą rolę odgrywa też atmosfera. A ta była na wysokim poziomie. Nawet figle pogodowe w postaci chwilowego, ulewnego deszczu nic nie zmieniły. Świetne nastroje i  rywalizacja fair play towarzyszyły zawodnikom do końca.

Po przeprowadzeniu pięciu rund wyłoniono zwycięzców. Wręczenia pucharów, dyplomów i pamiątkowych medali, które zostały przygotowane dla każdego uczestnika, dokonał pan Paweł Dobek.

W kategorii klas I:

I miejsce - Fidut Ksawery

II miejsce - Szczepaniuk Paweł

III miejsce – Jastrzębski Hubert

W kategorii klas II:

I miejsce – Korszniewicz Maja

II miejsce – Hałajko Szymon

III miejsce – Jeruzalski Karol

W kategorii klas III:

I miejsce – Nadolna Julia

II miejsce – Wilkowicz Andrzej

III miejsce – Ściseł Bartosz

Gratulujemy wszystkim młodym szachistom udziału i życzymy kolejnych turniejowych przygód.

Dziękujemy LUKS Lubartów sekcja szachowa za pomoc w organizacji turnieju, przede wszystkim sędziemu, panu Piotrowi Opolskiemu.

Ogólna klasyfikacja:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2794/?fbclid=IwAR2P0o9ylqFwXO5wFSnqJdh2mpeehwpSCoM_ab-tjct2lofFox1RF2LswQI