miniatura  

25 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Woli Skromowskiej odbył się już po raz VI gminny maraton matematyczny WOLAMAT.

Wzięło w nim udział 9 uczniów klas ósmych i 7 klas III gimnazjum.  Konkurs miał na celu sprawdzenie wiedzy i powtórzenie wiadomości z matematyki przed czekającymi uczniów egzaminami – ósmoklasisty i gimnazjalnym. Dyrektor szkoły pan Paweł Dobek wyraził swoje uznanie i podkreślił, iż matematyka to królowa nauk. Po części oficjalnej, pomysłodawczyni maratonu pani Małgorzata Cieniuch przedstawiła zasady obowiązujące podczas pracy z arkuszem. Uczestnicy stanęli przed wyzwaniem rozwiązania 40 zadań (30 zamkniętych i 10 otwartych). Wszyscy pracowali w dużym skupieniu i starali się zaprezentować z jak najlepszej strony. Ostatecznie wyłoniono po 3 najlepszych uczestników w dwóch kategoriach.

W kategorii klas VIII:

I miejsce  - Agata Ściseł (Szkoła Podstawowa w Woli Skromowskiej)

II miejsce – Julia Polisiakiewicz

III miejsce – Kacper Pożarowszczyk

W kategorii klas III gimnazjum:

I miejsce  - Natalia Rodak (Gimnazjum w Firleju)

II miejsce – Patrycja Piróg

III miejsce – Patryk Paśnik

Nagrody i pamiątkowe dyplomy dla każdego uczestnika wręczył dyrektor pan Paweł Dobek. Serdecznie pogratulował wszystkim uczestnikom. Każdemu życzył powodzenia na tym właściwym egzaminie, który już w kwietniu. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie i przygotowanie konkursu były panie Renata Ciechańska i Małgorzata Cieniuch.

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg