miniatura   Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Co więc zrobić, gdy sroga
zima nie chce odejść, a kalendarz wskazuje, że to już najwyższa pora rozstać się z czapką i szalikiem? Trzeba zaprosić wiosnę na Wiosenny Jarmark, tak jak to uczynili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Skromowskiej.

Wesołe lekcje poprowadzone przez gimnazjalistów wcielających się w rolę swoich nauczycieli, obrazy wiosennej przyrody utrwalone na papierze podczas twórczych zajęć plastycznych, barwne stroje uczniów oraz kolorowy Wiosenny Jarmark - wszystko to przyczyniło się do stworzenia w szkole prawdziwie wiosennej atmosfery. Dyrektor szkoły pan Paweł Dobek nie obawiał się w tym dniu powierzyć uczniom z Samorządu Szkolnego władzy nad szkołą. I jeszcze uśmiechnięta Pani Wiosna, która odwiedzała klasy, przypominając, że 21 marca to jej święto.
Dzięki wspólnej pracy, a także znakomitej organizacji wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, możliwa była świetna zabawa i wspaniała atmosfera w tym dniu.